X
הרשמה
שם פרטי*  
שם משפחה*  
דואר אלקטרוני*  
מין:*  
 

הדרך לארץ הלגו - אלית שטיינר

נכתב בתאריך:08/03/2015 מאת: טלי שיאצו

הדרך לארץ הלגו – מתי בפעם האחרונה עשית משהו בפעם הראשונה?
 

מאת: אלית שטיינר
 

קצת יותר מחודש עבר מאז חצי הישראמן. חוויה, שנראית במבט לאחור, כסימפטית וחביבה יחסית לאימונים בהווה. עד לאחרונה לא הכי התלהבתי לדבר על היעד הזה, החדש, אבל נראה שכבר אין מנוס ואפשר לומר קבל עם ועדה, שאני רשומה ו מתאמנת לתחרות איש ברזל!!
 

כל טריאתלט "בעסקי" ה long distance, יודע, שאימונים לאיש ברזל לא דומים לשום דבר, אבל באמת לשום דבר אחר. העניין הוא, שרק כאשר נכנסים לתוך תכנית האימונים, חוטפים את ה זפטה ומבינים עד כמה זה באמת לא דומה לשום דבר, אבל באמת לשום דבר אחר. הפנמה זו התרחשה לא ממרומי שבוע שישי או שביעי לאירוע אלא ממעמקי שבוע 18 ל D-day, שמועדו 13 ביוני, דנמרק-בילונד (Lego Land). כמו שאמר אבא שלי, סידרתי לי מתנה ליומולדת. אני מקווה רק שלא אצטער על המתנה ;-)
 

אז מה בעצם שונה כל כך בשגרת החיים והאימונים?
 

נתחיל מזה, שלמעשה בפועל כאילו התחלתי עוד עבודה, או כמו שאומרים בצבא: נע"ת (נוסף על תפקיד) רק שזו עבודה ללא תלוש שכר. אולי יותר מדויק לומר – עבודה ששואבת את השכר. שעות האימון הרבות, מסתכמות בחישוב גס בממוצע בעוד חצי משרה אם לא יותר. זאת לבטח אם מוסיפים לכך את הארגונים והלוגיסטיקות לפני ואחרי אימון. לדוגמא הכנת הציוד וארגון התיקים - כל יום לארגן ולפרוק תיקים – מגבות, בגדי-ים, בגדי ספורט, אוכל, שתיה, תיק לעבודה, תיק ללימודים ובחצי מימות השבוע גם זוג אופניים. אם להוסיף לכך איסוף של 3 ילדים בסוף היום על תיקיהם, מחלצותיהם והיצירות מהגן, הרי שרק חסר בל-בוי שיחכה לנו בחניה של הבית.
 

היום עצמו מתחיל הרבה יותר מוקדם מהרגיל, בשעות שכל בר דעת רק מסתובב לו לצד השני במיטה. 3:40 נהיה ה 5:00 החדש. אם בימים כתיקונם, השעה השגרתית להשכמה היא סביב 5:00, הרי שאט-אט המצב מתדרדר. חישובים של למתי לכוון את השעון מובילים לכך, שאם רוצים להספיק גם עבודה, לימודים ולא לאחר לאיסוף הילדים, יש להקדים השכמות לסביבות 4 ו... שאמנם בפעם הראשונה נראית שעת השכמה לא הגיונית בעליל אך בהדרגה מתהווה לנורמה והמצב ממשיך "להתדרדר" גם להשכמות מוקדמות יותר...
 
ככה זה נראה כמתחילים אימון

 

עד לא מזמן היה אולי אפשר עוד להתבדח על הטשטוש והגבול הדק שעובר בין לפנות בוקר/בוקר. עכשיו, לצערי, כבר אין ספק. יש אימונים, שמתחילים לפני לפנות בוקר (קשה לי לכתוב: בלילה..), ממשיכים אל לפנות הבוקר, החושך מתחלף בזריחה, ומסתיימים לאחר מספר שעות בבוקר של אנשים נורמליים מן היישוב, כשהשמש כבר ממש למעלה בשמיים.
 

כך זה נראה כשהוא ניגמר
 

אימון ארוך רודף אימון ארוך וביניהם משתלב לו אימון שחייה קצר. זו תקופת אימונים, שבפעם הראשונה אני ממש מחכה בשקיקה ליום המנוחה. היום, שבו המייל מה coachya מגיע ללא תוכן, הוא לגמרי אחד הרגעים המשמחים בשבוע. הערב, שלפני יום המנוחה, שלא צריך לכוון את השעון לעוד השכמה הזויה, מרגיש הכי חופש שיכול להיות. כל מה שלא הוספק במהלך השבוע, מתחרה על אותן שעות בודדות של בילוי ערב.
 

השנה האחרונה וגם החודשים קדימה מאופיינים בהרבה פעמים ראשונות. פעם ראשונה לחצות קו סיום של אירוע, כמו השבוע בחצי מרתון תל-אביב, ולהמשיך להשלים נפח של עוד כמה קילומטרים. אני לגמרי יכולתי לשמוע את השרירים צועקים אלי: "תגידי, השתגעת? הרגע הבאנו אותך לקו הסיום. מה קורה??" והמבטים של העוברים ושבים בפארק, שהסתכלו עלי כמו משוגעת, שרצה עם מספר חזה, שלא במסלול ואחרי קו הסיום.. לצערי, זו לא תהיה הפעם האחרונה שזה יקרה. תכנית האימונים מייעדת לנו עוד כמה מתנות קטנות כאלה בדרך... 

הדרך לא פשוטה ורצופה משוכות של ברזל. יחד עם זאת, אם לא הייתי נהנית, לא הייתי עושה זאת. אם לא היה קשה ומאתגר אז לא היה מעניין.
 

צריך לזכור תמיד, ולא רק בהקשר הזה אלא בכלל: אנרגיות טובות, מחשבות חיוביות וחיוך :)


---
 

אלית, בת שלושים ומשהו, נשואה, אמא לשלושה, מתאמנת בקבוצת zen, מדריכת פילאטיס, טריאתלטית שאוהבת ונהנית לשחות. 

 

טלי שיאצו
יוזמת ומקימה את אתר ספורטלי, טריאתלטית, מצלמת ומשווקת אירועי ספורט.

עוד בנושא

תמונות מספרות אירועי טריאתלון - טריאתלון נשים 2012
תחרות איש ברזל - ישראמן 2016
תמונות מספרות אירועי טריאתלון - טריאתלון נשים 2011
טיפים לביצוע נכון של תקופת חידוד (טייפר)

תגובות פייסבוק

אירועים מומלצים
לכל האירועים
גלריות אחרונות
לכל הגלריות
3
יוני
תמונות מטריאתלון תל אביב 2017
27
מאי
תמונות מטריאתלון נשים 2017
29
אפריל
תמונות ממרוץ הרצליה 2017

תגובות פייסבוק