X
הרשמה
שם פרטי*  
שם משפחה*  
דואר אלקטרוני*  
מין:*  
 

אינדקס עסקים בספורט | Go Run - המרכז לספורטתרפיה

נכתב בתאריך:12/02/2017 מאת: טלי שיאצו

הטריאתלטית ואשת הברזל מיכל סיון הקימה מרכז טיפולים ששמה לה למטרה לתת כלים לספורטאים איך מונעים פציעות ובזמן פציעה את כל הטכניקות היעילות להתאוששות מהירה.

קבלו הצצה לאינדקס עסקים בספורט של ספורטלי

שם העסק:  Go Run המרכז לספורטתרפיה, בניהול מקצועי של מיכל סיון
תחום פעילות: ספורטתרפיה- מניעה וטיפול בפציעות ספורט

תפקידך בכוח: בעלת העסק, ספורטתרפיסטית, מאמנת כושר וטריאתלון.


מיכל סיון, בת 35, נחשפתי אל עולם הטריאתלון בשנת 2009, בסיום מבצע עופרת יצוקה, אחרי שבועות רבים במילואים, וקילוגרמים רבים שהוספתי לגופי. עד אז ספורט היה עבורי משהו שאני אוהבת לעשות אבל לא מתמידה בו. לא רצתי יותר מקילומטר רצוף, ולא ידעתי אפילו לשחות. בעקבות פרסום על טריאתלון נשים החלטתי לנסות לשמוע מה זה טריאתלון. ההתאהבות וההתמכרות היו מיידים. תוך חודשיים מצאתי את עצמי על קו הזינוק, מתחילה לעלות נפחים, לומדת לשחות, רוכשת אופני כביש ונכנסת חזק לעניינים. 
 

כמו שנכנסתי לזה מהר ככה גם נפצעתי מהר. שבועיים לפני מרוץ 10 ק"מ הראשון שלי וממש כשהתחלתי להתאמן בקבוצה ועם מאמן היא הגיעה. הפציעה הראשונה. האבחנה של הפיזיותרפיסט הייתה מהירה – שין ספלינט- דלקת בקרום העצם, שלב אחד לפני שברי מאמץ בעצם הטיביה- שוקה.
כל עולם הפיזיותרפיה ופציעות ספורט היה זר לי. לא ידעתי למה לצפות, בכיתי למאמן כל יום שאני רוצה לחזור לרוץ, וכשהבנתי שלמירוץ אני לא אגיע הרגשתי שחרב עלי עולמי. כמה שבועות של טיפולים וכמובן שחזרתי לרוץ, ניצלתי את זמן הפציעה כדי לחזק את השחייה והאופניים, וכמה חודשים אחר כך הכל כבר נשכח. אבל הזיכרון של הטיפול, האופן שבו המטפל ניגש אלי וכל התהליך הלא נודע נחקק בזיכרוני.

שנה לאחר מכן כבר התחריתי בטריאתלון אולימפי, זכיתי לא פעם במדליות בקטגוריות גיל והמשכתי במסלול הישיר לחצי איש ברזל, ואיש ברזל מלא. ביוני 2015 השתתפתי בתחרות איש ברזל, צ'אלנג' דנמרק ואף הגעתי במקום ה 3 בקבוצת הגיל שלי. מאז עשיתי עוד תחרות איירונמן באוגוסט 2016 ואני ממשיכה להשתתף בכל האירועים הגדולים והקטנים בעיקר כי אני נהנית מהחוויה, אני נהנית מהטריאתלון עצמו בין אם אני בתקופה תחרותית ובין אם רק בשביל הפאן.


כחלק מההתמכרות והאהבה שלי לספורט, והרבה בזכות המאמן שלי שדחף אותי לזה, עשיתי גם שינוי בקריירה. ממנהלת רשת חנויות בתחום הקולינריה עשיתי הסבה של 180 מעלות. בשלב הראשון קורס מדריכי טריאתלון, ומיד התחלתי לאמן קבוצות ילדים. לאחר מכן הבנתי שחשוב לי להעמיק את הידע שלי והמשכתי לקורס מדריכי חדר כושר, אבל זיכרון הפציעה שלי, והפציעות שראיתי אצל חבריי מסביבי הבהירו לי שאני רוצה להתמקצע בתחום הטיפולי. בלימודי הספורטתרפיה הבנתי שלא מעט פציעות ניתן גם למנוע. בפיזיותרפיה לרוב עוסקים בשיקום וטיפול בפציעות, אך ספורטתרפיה לא מסתפקת  רק בהחזרת המטופל-ספורטאי לפעילות תקינה אלא גם עוסקים במניעת הפציעות, ושיפור יכולות הספורטאי.

נכון, אי אפשר למנוע את כל הפציעות, וגם אני חוויתי עוד כמה בדרך, כמו דלקת בכתף עקב טכניקת שחייה לקויה, קרעים בשרירים, אך אין ספק שעם הזמן, ככל שאני מכירה יותר את התחום ומיישמת את זה על עצמי אני מצמצמת את כמות ובעיקר את אופי הפציעה.

שתפי אותנו קצת באבולוציה של העסק: 

הקמתי את העסק לפני כ 5 שנים, בהתחלה עסקתי בעיקר באימון- ריצה, טריאתלון, אימוני כוח ואימונים פונקציונאליים. כמאמנת וכספורטאית הרגשתי שספורטאים רבים אשר מתאמנים לשם התחביב אך באופן רציני ובאופן מקצועי נפצעים לא מעט. דלקות, קרעים, מתיחות וכדומה הם חלק משגרת הספורטאי. נוצר מעין מעגל בו מתאמנים חזק- נפצעים- מושבתים- לא תמיד מטפלים- חוזרים להתאמן ושוב נפצעים וכך המעגל חוזר על עצמו. הבנתי שתחום מניעת הפציעות מוזנח מאוד בארץ ולכן החלטתי להתמקצע בזה. 

למדתי בבי"ס ברושים לימודי ספורטתרפיה שכוללים ניתוח תנועה, שיקום תנועתי, עיסוי ספורטאים וטיפול בפציעות. כמובן גם המשכתי להשתלמויות רבות נוספות על מנת להגדיל את ארגז הכלים איתו אני מגיעה אל הספורטאי והטיפול יכול לכלול גם דיקור יבש, טייפינג, שימוש באלקטרותרפיה, כוסות רוח ועוד. 
לאחר 3 וחצי שנים בהם אני מטפלת בעיקר בפציעות של טריאתלטים, אנשי ברזל, מרתוניסטים ועוד, בימים אלו אני פותחת מרכז לספורטתרפיה מתקדם ומקצועי. 
הייחודיות של המרכז היא שאנחנו לא נעסוק רק בטיפול בפציעה אלא נעסוק במניעה וצמצום הסיכוי להיפצע על ידי אבחון אישי, על ידי אימוני חיזוקים ואימוני מתיחות בקבוצות או באופן אישי.

 

מהי ספורטתרפיה?

זהו מקצוע בתחום בריאות הציבור אשר עוסק במניעת פציעות ספורט, טיפול בפציעות ספורט, וחזרה לפעילות יומיומית וספורטיבית תקינה ומלאה.
 

בספורטתרפיה משתמשים בידע ותרגילים מתורת האימון ופיזיולוגית גוף האדם על מנת להכין את הספורטאי לאימונים ולתחרויות.
 

עם כל הנכתב כאן, ספורטתרפיסט הוא לא מעסה, אך מבצע עיסויים כחלק מהטיפול, והוא לא פיזיותרפיסט אם כי הוא מבצע פיזיותרפיה מתוך ההגדרה שלה כמקצוע בריאות העוסק באבחון, שיקום ומניעה של בעיות במערכת התנועה.


פרטי לנו על מקצת הטיפולים והשיעורים במרכז:
 

עיסוי ספורטאים - כחלק משגרת אימונים חשוב לבצע עיסוי באופן קבוע על מנת לשחרר את השרירים, לשחרר את הפאשיה (רקמה העוטפת את השריר), לזהות נקודות חולשה ולטפל בהן, העיסוי מעודד זרימת דם והובלת חמצן לכל תא ותא בגוף, עוזר לפזר הצטברויות של נוזלים, עוזר במניעת שברח מאמץ, משחרר התקשויות והתכוציות שרירים ועוד..... (מומלץ מאוד כחלק מתוכנית אימונים כהכנה לתחרויות ובטח למרחקים ארוכים כמו איש ברזל או מרתון)

טיפול בפציעות ספורט  - פציעות של עודף מוטיבציה, כאלה שמעלים עומסים בצורה לא מדורגת, פציעות עומס מסוג "דורבן", פציעות הנגרמות מחוסר גמישות, דלקות בגידים, קרעים ומתיחות בשריר, ITB, כאבי גב תחתון , שין ספליט ועוד ועוד...

שיעורי סטודיו לספורטאים - אימונים פונקציונאליים, חיזוקים ומתיחות, TRX, פילאטיס, המותאמים לספורטאים. אנשים העוסקים בענף ספורט מסוים כתחביב אך מתאמנים באופן רציני ומקצועי יוכלו להגיע לאימוני סטודיו אשר מותאמים לענף הספורט שלהם. את האימונים תעביר ספורטתרפיסטית שהיא גם מאמנת (ובעצמה טריאתלטית). האימונים יתקיימו בקבוצות קטנות, עד 10 אנשים בכדי לשמור על רמה מקצועית גבוהה.

אימונים אישיים - אימוני חיזוק אישיים בהתאם לפציעות עבר או בהתאם לאבחון בשיטת FMS

שימוש עצמאי בסטודיו- בסטודיו אפשר גם לקבל שירות של ציוד לעבודה במקום באופן עצמאי כגון: מסילת ריצה, טריינר, מכשירי הסטודיו השונים לחיזוקים ותרגולים. 

 

>>> עוד באינדקס ספורטלי

 

תזונאים

 

קבוצות ריצה

 

> קבוצות שחייה


לוח תוצאות לספורטאים 


מי קהל היעד?
אנשים העוסקים בספורט באופן עקבי ורציני ולמרות שהם חובבנים וזה לא המקצוע היומיומי שלהם הם מתאמנים באופן מקצועי עם או בלי מאמן. טריאתלטים, איש ברזל, שחיינים, רוכבים, רצים במרחקים השונים, מתאמני קרוספיט, טניסאים, כדורגלנים/כדורסלנים בקבוצות חברים, רקדנים, ובעצם כל ענף ספורט.

"הטיפולים הקבועים אצל מיכל שחררו לי שרירים תפוסים והפחיתו כאבים. יש למיכל הבנה בדרישות גופו של מתאמן מתבגר" אפי ניימר, איש ברזל

פרטים ליצירת קשר:
כתובת- רחוב משה קול 1, שכונת המשתלה, תל אביב.
אתר אינטרנט- www.go-run.co.il
נייד – 054-6393850
פייסבוק- https://www.facebook.com/GoRun.MichalSivan

מייל- gorun.michalsivan@gmail.com

אינדקס ספורטליGo Run | שיקום פציעות ועיסוי רפואי

 

הטבה לגולשי ספורטלי:
10% הנחה ברכישת כרטיסיות אימון בסטודיו (אין כפל הנחות)


תודה למיכל סיון, אם יש לכם שאלות בנושא פציעות ספורט אתם מוזמנים לשאול גם בתגובות גם בפנייה ישירה למיכל

טלי שיאצו
יוזמת ומקימה את אתר ספורטלי, טריאתלטית, מצלמת ומשווקת אירועי ספורט.

עוד בנושא

הדרך לארץ הלגו – שמישהו יעצור את השעון, חלק ב'
תמונות מספרות אירועי טריאתלון - טריאתלון נשים 2014
החברים של ספורטלי - ארז יהודה
על הצלחה וכישלון

תגובות פייסבוק

אירועים מומלצים
לכל האירועים
גלריות אחרונות
לכל הגלריות
3
יוני
תמונות מטריאתלון תל אביב 2017
27
מאי
תמונות מטריאתלון נשים 2017
29
אפריל
תמונות ממרוץ הרצליה 2017

תגובות פייסבוק